Aby zabránili sebepoškozování, použili strážníci donucovací prostředky a nasadili mu pouta. Poté pacientovi zdravotníci aplikovali zklidňující injekci.

Proti dalším agresorům zakročovali strážníci v kladenském kulturním domě, kde se konal koncert hudebních skupin. Osmadvacetiletého muže z Rakovnicka vyvedli z vestibulu ven, neboť vyhrožoval rvačkou.

„Jen o několik minut později se porvali dva muži na chodníku u nedalekého Kokosu. Vzájemně se bili pěstmi a kopali do sebe. I proti této dvojici použili strážníci donucovací prostředky a pouta. Jednalo se o čtyřicetiletého a šestatřicetiletého muže z Kladenska. Oba účastníky rvačky si převzali policisté," uvedla mluvčí kladenských strážníků Markéta Fröhlichová.

Kolaps muže v kostýmu

Dále byli strážníci přivoláni do Vítězné ulice, kde šel bos po silnici v protisměru apatický muž oblečen do historického kostýmu. Hlídka zjistila, že má na čele velkou bouli a nereaguje na žádné podněty.

Jednalo se o muže ve věku okolo třiceti let, který pravděpodobně přišel ze středověké bitvy, která se předešlého dne konala v Libušíně.

„Strážníci na místo přivolali lékaře a ještě než se dostavila sanita, muž zkolaboval. Hlídka proto monitorovala jeho životní funkce, až do příjezdu zdravotníků. Ti muže převezli k ošetření do nemocnice. O celé události informovali strážníci policisty," dodala mluvčí Fröhlichová.

Čtěte také: Na libušínskou bitvu přijelo přes 2500 středověkých šermířů