Společnost Albixon kategoricky odsuzuje podlý čin, ke kterému došlo na jedné z jejích provozoven ve středu 15. ledna. Byl při něm zavražděný člověk, jehož rodina tak přišla o manžela a tátu.

"Opakovaně vyjadřuji touto cestou nejhlubší soustrast rodině našeho kamaráda. Současně byla vážně zraněná naše kolegyně a kamarádka, která v současné době statečně bojuje v nemocnici a které všichni posíláme energii, aby zůstala silná," prohlásil ředitel společnosti Albixon Václav Lisý.

Šéf firmy se obrátil na veřejnost s výzvou a nabídkou odměny půl milionu korun tomu, kdo jako první oznámí skutečnosti, které prokazatelně povedou k dopadení, usvědčení a spravedlivému potrestání osoby, jež je schopná takto brutálního útoku.

Informace je možné sdělovat na telefon vyšetřovatele 601 572 474 nebo na linku 158 Policie ČR.

Obecné ohrožení

Policisté případ zatím vyšetřují jako obecné ohrožení, za což může pachateli útoku hrozit až výjimečný trest. Policie se zatím nechce vyjadřovat k motivu bombového útoku, pracuje však s několika verzemi.

Společnost Albixon nepovažuje za pravděpodobné, že by výbuch souvisel s činností firmy. Podle některých médií by mohl útok souviset s vedlejšími aktivitami provozního ředitele, který podnikal ve stavebnictví.