Přitom bezprostředně po havárii ředitel Technických služeb Benešov Bohumil Rataj doufal, že oprava tak dlouhá nebude. Do dnes ale šéf TS nezná ani finanční následky, které při havárii vznikly.

„Jaká je škoda, se uvidí až podle vyjádření servisu. Ale nemyslím si, že to bude nějak hrozné," uvedl Rataj s tím, že jeho odhad škody je zhruba padesát tisíc korun.

Stroj ani po měsíci do ulic Benešova nevyjel, a vypadá to, že nějaký čas ještě nevyjede.

„Právě dneska jsme se na stroj byli podívat v Praze, je stále rozebraný a čekáme na rozhodnutí pojišťovny. Do té doby se s ním nemůže nic dělat," uvedl před víkendem Rataj, který věří, že tento týden se o osudu bílého autíčka definitivně rozhodne.

Co všechno bude na komunálním víceúčelovém stroji nutné opravit či dokonce vyměnit, není ještě jasné. Ale podle odhadu Bohumila Rataje a jeho kolegů by nemělo rozhodně jít o celkovou generální opravu.

„Co jsme viděli, tak je ohnutý rám, který drží nástavbu, její vrchní kryt je prasklý a jsou rozbité dveře u řidiče. Musíme ještě počkat, co je s hlavním rámem.

Ten půjde pro jistotu na přeměření laserem, jestli není někde prasklý. Podle laického úsudku ne, ale je potřeba mít absolutní jistotu," poznamenal ředitel TS Benešov, podle kterého je nevýhodou, že se u tohoto stroje nejedná o sériovou výrobu, a tedy dodání náhradních dílů si vyžádá určitý čas.

Vzhledem k tomu, že se oprava mašiny protahuje a práce, kterou má zastat, tím pádem stojí, technické služby zvažují, že si za něj seženou prozatímní náhradu.

„Uvažujeme, že bychom si na vlastní náklady půjčili nějaké podobné vozítko a budeme provozovat čištění města dál tak, aby město zůstávalo uklizené," řekl šéf TS.

Jaký osud stihne řidiče, který s mašinou havaroval, jeho nadřízený neřekl. Prý počkají, jaká bude celková výše škody a podle toho se případně rozhodnou.