„Projekt Příbram pomáhá Kubíkovi vznikl úplně neplánovaně a to tím, že jsem se dozvěděl o tom, v jakém psychickém i zdravotním stavu se Kubík nachází. To, že se tohoto projektu zúčastní celá Příbram, jsem opravdu netušil a mám z toho obrovskou radost," sdělil Příbramskému deníku organizátor projektu Tomáš Bezouška.

Díky projektu a velké solidaritě všech, kteří Jakubovi pomohli, se rodině život výrazně ulehčil. Například díky zapůjčení osobního automobilu spolu mohou trávit více času a Jakub tak nemusel čekat po dialýzách několik hodin na sanitku.

V neděli se uskutečnila poslední benefice - Advent s Kubíkem - v příbramské restauraci Atollo. „Projekt jsme zakončili předáním Kubíkovi pobytového zájezdu do Legolandu, předáním od restaurace Atollo a dětské herny Pohádka permanentky do Aquapalace Čestlice a také předáním peněz z veřejné dražby od portálu Příbram.cz," uzavřel Bezouška.

Našel se vhodný dárce ledviny

Největší změnou byla ale zpráva, že se pro nemocného Jakuba našel vhodný dárce. „Po dvou letech čekání na ledvinu jsme se dočkali, Kubík je teď dva měsíce po transplantaci," řekla Příbramskému deníku maminka Jakuba Kateřina Skotnicová.

Jakub brzy začne opět chodit do školy a čeká ho nový život. Odstartovat novou etapu mu pomohli také lidé a sponzoři, kteří se zúčastnili nedělního Adventu s Kubíkem, kde mu předali mimo jiné i finanční dary.

Nechyběl ani vánoční jarmark, do kterého svými výrobky přispěli žáci příbramských základních škol. Vánoční atmosféru podpořil koncert swingového orchestru. Slavnostní odpoledne pak v podvečer ukončil několikaminutový ohňostroj.