Jak řekla Kladenskému deníku ředitelka divadla Blanka Bendlová, s Tomášem Svobodou se na jeho odchodu dohodli. „Nabídla jsem mu externí spolupráci. Do budoucna jsme se rozešli v dobrém,“ uvedla Bendlová.

Této nabídce předcházela výpověď někdejšího dramaturga divadla Petra Kolečka. „To se stalo asi před třemi týdny. Dát výpověď uprostřed sezony je docela zvláštní. Důvodem bylo to, že se profesně i lidsky s Tomášem Svobodou rozešel,“ vysvětlila ředitelka. Také s ním se Blanka Bendlová domluvila na externí spolupráci.

Tomáš Svoboda se k nastalé situaci nechtěl vyjadřovat.

„Jsem jim vděčná, že 
v uměleckém světě vynesli divadlo do vysokého povědomí. Na druhou stranu nepopírám, že ačkoliv dokázali vytvořit novou diváckou skupinu, stávající návštěvník nás začal opouštět, jelikož mu nemáme co nabídnout,“ zhodnotila Bendlová působení dvojice Svoboda - Kolečko, která se asi nejvýrazněji zapsala do povědomí diváků inscenacemi Jaromír Jágr, Kladeňák, Game boy, Příběhy obyčejného hovadství a nejnovějšími Srnkami.

Nové umělecké vedení bude divadlo hledat až příští jaro, do té doby ho podle ředitelky nepotřebuje. „Příští sezona je vymyšlená a zabezpečená. 
V budově Divadla Lampion budeme ještě minimálně rok a půl, záleží na rekonstrukci objektu městského divadla. Do té doby je provoz omezený,“ dodala Bendlová.