Fenoménem dnešní doby ve stravování jsou fast foody. Stánky s rychlým občerstvením, kde si můžeme dát hranolky, hamburgery, hot dogy či kebaby jsou doslova na každém rohu. Je ale takovéto stravování našemu tělu prospěšné?

„Pokud jste někde na cestách a potřebujete se rychle najíst, tak jednou za čas, snad. Ale co se týká dětí, jsem toho názoru, že pro ně stravování ve fast foodech není vůbec vhodné," míní vlašimská dětská a dorostová lékařka Helena Potančoková, která se letos v historicky prvním ročníku celorepublikové soutěže o nejlepší ordinaci v České republice nazvané Ordinace roku 2015 umístila v kategorii ordinace praktického lékaře pro děti a dorost na prvním místě.

Podle ní se děti stravují špatně i doma. Pokud se jich prý zeptá, co doma jedí, většinou odpovídají, že párky, chipsy, a to vše zapíjejí přeslazenými nebo energetickými nápoji. Podobné je to pak i v případě jejich školních svačin. I zde převládá jídlo pořízené v některém z nepřeberného množství všudy přítomných fast foodů.

„Tyto potraviny mají často vysoký obsah tuků a cukrů, a navíc, v současné době se děti málo hýbou. Je to takový začarovaný kruh. Já jsem zbrojila, i když moje děti chodily na gymnázium, a chtěly tam zavádět různé automaty," poznamenala vlašimská pediatrička.

„Bavíme se ale o hamburgerech nebo smažených věcech. Něco jiného je, když si dáte ve fast foodu zeleninový salát," zdůraznila Helena Potančoková s tím, že do rychlého občerstvení by měly mít děti přístup až od 16 či 17 let. A to ještě pouze výjimečně.

Helena Potančoková by nejraději viděla, kdyby rodiče připravovali svačiny do školy svým ratolestem doma. Ideální by byl jednou například chléb či celozrnné pečivo se sýrem nebo šunkou, okurka, rajče a salát, jindy zase třeba jogurt a ovoce. No a jako sladkost müsli tyčinka.

„Existuje celá spousta časopisů o vaření, kde se docela často zaměřují právě na přípravu vhodných dopoledních svačin pro školáky. Takže připravit malou svačinku by neměl být pro nikoho problém," je přesvědčená lékařka.

„Já osobně mám ráda Jamieho Olivera, který se snaží propagovat zdravou výživu ve školách," dodala Helena Potančoková.

Uspěchaná doba nás nutí k šetření času během doby stravování. Alternativu hledáme ve fast foodech.