„Jedná se o čtyři občany tmavé pleti, kteří jezdí ve vozidle Audi A6. Auto má černou barvu a slovenskou registrační značku. V osádce vozu jsou tři muži a jeden chlapec ve věku 11 až 14 let. Hoch je silné postavy, s krátce střiženými vlasy, chlapec má viditelně odstávající uši," uvedla mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.

Policie před těmito občany varuje veřejnost.

„Auto se pohybovalo v obci Bubovice a Kuchař. Je pravděpodobné, že se vyskytne i v jiných obcích regionu. Policisté z obvodního policejního oddělení v Karlštejně obdrželi k osádce vozu důležité informace. Na jejich základě mají podezření, že by se osádka tohoto vozidla mohla snažit pod různými záminkami domáhat vstupu do obydlí především starších spoluobčanů. Mohli by také zkoušet vniknou do neuzamčených domů. Policisté proto varují, aby lidé byli obezřetní a v žádném případě si do svých domů nevpouštěli cizí osoby a aby své domy zamykali," sdělila Uriánková.

Policie přivítá jakékoli informace související s tímto vozidlem a jeho osádkou. Lidé je mohou sdělit na policejní oddělení v Karlštejně či číslo 974 872 720 nebo na linku 158.

„Já domů nikoho nevpustím. Bojím se cizích lidí. Tahle doba není pro staré lidi bezpečná. Je to strašné," poznamenala Miluše Straková z Berouna.