Prázdniny z hlediska dopravních nehod nezačaly ve městě automobilů zrovna nejšťastněji. Tragickou nehodu vyšetřovali mladoboleslavští policisté hned první červencový den v dopoledních hodinách. „Tehdy nedaleko Bakova nad Jizerou, mezi obcemi Horka a Zájezdy, narazil osobní automobil do stromu a začal hořet. Uvnitř byl poté nalezen mrtvý člověk," připomněla začátek smutné statistiky policejní mluvčí Lucie Nováková.

Za první měsíc se stalo celkem 144 nehod, což je sice o pět méně než minulý rok, za to mají ale vážnější následky. Na mladoboleslavských silnicích při nich zahynuly dvě osoby. „To je stejně jako v roce 2014, minulý rok při červencových kolizích zemřel jeden člověk," upřesnila Lucie Nováková. Upozornila, že od začátku roku vyhaslo na Mladoboleslavsku už jedenáct životů, což je v porovnání se stejným obdobím dvou předcházejících roků nejvíce.

Prázdniny jsou kritickým obdobím

Prázdniny obecně jsou podle policistů kritickým obdobím. Na komunikace v tomto období každoročně vyjíždí nezkušení řidiči, svou roli hraje ale i únava z dlouhých cest a nedostatek odpočinku před jízdou.

Nicméně, letos se překvapivě stalo sedmadvacet kolizí na dálnici D10, v uplynulých dvou letech zde nikdo nehavaroval. Může za to zúžený úsek u Brodců, kde se často tvoří kolony kvůli opravě mostu?

Policejní statistiky evidují i příčiny jednotlivých nehod. „Bohužel, vede způsob jízdy, tak jako každý rok. Letos jsme tuto příčinu evidovali u devětačtyřiceti havárií, minulý rok dokonce u třiašedesáti," vypočítala mluvčí zdejší policie.

Při červencových karambolech se lehce zranilo 58 osob, těžce pak 11, což je téměř srovnatelné s předcházejícím rokem.