Byli při tom ovšem přistiženi ostrahou nákupního centra, která zavolala městskou policii. Dvojice byla dále odvedena do kanceláře ochranky. Zde strážníci zjistili, že žena u sebe má ještě další bankovky.

„Hlídka u ní nalezla tři kusy tisícikorunových bankovek, z nichž dvě byly evidentně falešné,“ řekla mluvčí kladenské městské policie Markéta Fröhlichová.

Na místo proto strážníci přivolali republikovou policii, jež si případ převzala.

Ani první pokus nevyšel

Jak se později ukázalo, jeden z dvojice chtěl falešnými penězi platit už jednou. Tehdy se mu to také nepovedlo. „Následným šetřením bylo zjištěno, že muž se zhruba před čtrnácti dny pokusil padělanou bankovkou uvedené nominální hodnoty zaplatit v nedaleké prodejně v Italské ulici,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.

Vzhledem k tomu, že se i v tomto případě jednalo o velmi nekvalitní kopii peněz, pracovníci rychlého občerstvení podvod okamžitě odhalili. Jakmile výtečník zjistil, že je prozrazen, dal se na útěk.

Mladá dvojice je nyní podezřelá z trestného činu padělání a pozměnění peněz. „Hrozí jí trest odnětí svobody od tří do osmi let,“ dodala mluvčí kladenské policie Nováková.

Čtěte také: Počet padělaných bankovek a mincí meziročně klesl