Podvečerní přívalový déšť nejvíce ve Středočeském kraji potrápil Kladensko. Hasiči až do sobotního rána vyjížděli ke třem desítkám případů, kdy museli odstraňovat popadané stromy z vozovek, čerpali vodu ze zatopených garáží nebo pomáhali lidem, aby se jim valící se voda nedostala do RD, monitorovali situaci na plnících se korytech toků.

Už v poledne hasiči na Berounsku odstraňovali padlý strom ve Svatém Jánu pod Skalou, na Mělnicku v Medonosech, na Benešovsku ve Ctiboři, na Mělnicku v Kralupech nad Vltavou. Na Nymbursku v Poděbradech u jezer po bouřce jiskřil transformátor, v Roztokách v 15 hodin vyjížděli hasiči k obchodnímu domu, kde měli zaplavenou rampu 5 x 10 metrů.

Kladenskem se přívalový déšť přehnal v pátek ještě i po patnácté hodině a profesionální i dobrovolní hasiči měli plné ruce práce.

"Problémy s velkým množstvím vody měli v Otvovicích, ve Stehelčevsi popadané větve ucpaly mostek potoku, v Drnku se voda hnala do rodinného domu.

V Brandýsku ucpala kanály splavená nečistota, v Pozdni zaplavovala také nemovitosti, problémy byly i v Kolči, Třebichovicích-Saky, Ledcích, Řisutech. Stromy padly v Tuchlovicích, Plchově," řekla mluvčí středočeských hasičů Lenka Kostková.

Asi nejhůře dopadli zahrádkáři ve slánské kolonii ve Kvíci. Jejich třicet zahrádek je pod vodou, včetně zahradních domků.

Kladenskému deníku poslala fotografie přímo z povodně majitelka zahrádky ve Slaném-Kvíci Iva Lincová. "Míváme tu velkou vodu často, když se rozvodní potok vedle. Ale letos je to fakt hrozné.

Rybáři totiž potok před časem přehradili apotopa je podle mne důsledek. Kdo nám zaplatí škody ještě nevíme. Už jsme se ptali několikrát před časem ve Slaném na městě, ale nikdo nám zatím nepomohl," dodala zoufalá zahrádkářka.

Hasiči vyjížděli podle své mluvčí také do Únětic, na Rakovnicku do Lašovic. Na Rakovnicku měli problémy v obci Srbeč, kde přetékal rybník a voda ohrožovala rodinný dům, zatopeno bylo celé údolí ve směru na Pozdeň. Naštěstí jak rychle se voda přihnala, tak odtekla.