„Město Příbram již v roce 2013 zakoupilo a nechalo instalovat do hasičského vozu Ford Transit, svěřeného do péče členům Jednotky sboru dobrovolných hasičů Příbram I, zařízení - plošinu se speciálními úchyty pro přepravu zdravotně postižených osob pohybujících se na vozíku," připomněla Pavlína Svobodová, mluvčí radnice.

Cílem tohoto projektu je podle radnice pomoc zdravotně hendikepovaným spoluobčanům v případě poruchy jejich vozíku po Příbrami a zajištění jejich přepravy zpět domů.

„Do současné doby byla tato služba v několika případech využita. Za tuto záslužnou činnost členů jednotky sboru dobrovolných hasičů, kterou provádí ve svém volném čase a bez nároku na finanční odměnu, je nutno upřímně poděkovat a byla také velice kladně hodnocena i na jednání Bezpečnostní rady města Příbram," doplnila mluvčí.

Jako figurant pro ukázky fungování přepravy pomáhal Martin Tichý, jenž jako vozíčkář zhodnotil nabízenou službu jako dobrou, s mírnou výhradou nepohodlí týkajícího se výšky stropu v autě - pan Tichý se totiž musel mírně krčit. Ale na kratší vzdálenost po Příbrami to podle jeho vyjádření nevadí.