„Domnívám se, že se výrazně zvýšila úroveň vzhledu středu naší obce. Instalací nového osvětlení a nové dešťové kanalizace se také zvýšila i bezpečnost občanů. Zamezilo se vytékání splašků na krajskou silnici. Ty zejména v zimním období ohrožovaly nejen chodce, ale i provoz na silnici," uvedl k investiční akci starosta Hudlic Pavel Hubený.

V rámci revitalizace návsi byl v Hudlicích vybudován nový chodník z křižovatky Na skovárničce až do zatáčky ke hřbitovu. Dále byl upraven prostor u kostela, osazené lavičky, odpadkové koše a nové dopravní značení s ukazateli a osvětlením. Nové veřejné osvětlení splňuje normy na osvětlení krajské silnice. Obec zde nechala nainstalovat nová LED svítidla, která mají delší životnost a minimální poruchovost, menší spotřebu elektrické energie a jde u nich regulovat intenzita svícení.

„Ty nové lampy jsou fajn. Chodím časně ráno na autobus. Dříve jsem si neviděl na špičku boty, nyní už se nemusím bát, že o něco zakopnu," pochvaluje si nové osvětlení třiatřicetiletý Jiří.

Všechny lampy jsou dálkově ovládané. Regulací svícení podle místostarosty Hudlic Rudolfa Hrkala obec dosáhne značné úspory elektrické energie. I z tohoto důvodu představitelé Hudlic počítají v budoucnu s postupnou obměnou dalších svítidel v ostatních částech obce. Zmodernizovanou hudlickou náves nyní zdobí i nové stromy.