Vedení obce o jejím navýšení uvažuje v souvislosti se zrušením obecně závazné vyhlášky, která stanovila výši poplatku za zhodnocení stavebního pozemku možností jeho připojení na dokončenou tlakovou kanalizaci.
Obec ji musela pod tlakem zrušit koncem června a nyní jí chybějí peníze, které by lidé formou tohoto poplatku zaplatili.

Podle vyhlášky měli majitelé nemovitostí, kteří se nepřipojí na kanalizaci do konce června, zaplatit obci vysoký poplatek a ti, co se připojí, devět tisíc korun. Zrušením vyhlášky tak přišla obec o velkou finanční částku, se kterou při plánování výstavby kanalizace počítala.

„Když nebudeme moci tuto obecně závaznou vyhlášku obnovit a přijdeme o možnost touto cestou získat finanční prostředky, půjdeme cestou Nového Jáchymova a dalších. Zvýšíme daň z nemovitosti," upozornil starosta Hudlic Pavel Hubený a dodal, že na rozdíl od jednorázového poplatku za zhodnocení nemovitosti napojením na kanalizaci bude navýšení daně z nemovitosti trvalé a dotkne se daleko většího počtu lidí.

„Poplatek by platili jen lidé, kteří mají v Hudlicích pozemek a mohou se připojit na kanalizaci. Když zvýšíme daň z nemovitosti, tak ji zaplatí všichni vlastníci pozemků a nemovitostí v Hudlicích, a to ať se připojí na kanalizaci, nebo nepřipojí," vysvětlil Pavel Hubený.

Výstavba tlakové kanalizace a letitý boj části hudlických občanů s vedením této obce se pravděpodobně nesmazatelně zapíše do historie Hudlic.