Žena byla převezena do kladenské nemocnice, kde dlouhé týdny bojovala o přežití. Lékaři ji po náročných operacích, při nichž jí byla například amputována část plic a vyoperovány kulky z těla, začali z umělého spánku probouzet poprvé až po měsíci na lůžku.

Když se částečně zotavila, začala proti svému muži vypovídat. Pamatuje si veškeré podrobnosti z osudného dne i to, že manžel zamýšlel její fyzickou likvidaci. Choť, který je od útoku ve vazbě a hrozí mu dlouholeté vězení za pokus vraždy, většinu ženina tvrzení popírá a události líčí poněkud jinak. Policie proto vyzývá svědka, jenž se na místě činu v pondělí 13. dubna v 5.48 hodin pohyboval, aby podal potřebné informace.

Svědek procházející po chodníku

„V souvislosti s vyšetřováním zvlášť závažného zločinu pokusu vraždy, žádáme muže, který procházel v daný čas ulicí U Vodojemu ve směru od restaurace na Letné k vlakovému nádraží a mohl být přítomen části jednání mezi poškozenou a pachatelem, aby se přihlásil na policii. Vše se odehrálo u zaparkovaného vozidla Škoda Felicia vínové barvy, kudy svědek procházel po chodníku, “ vyzývá policejní mluvčí Michaela Nováková.

Popis svědka: Muž, štíhlé postavy, oblečený v tmavém, zřejmě černém, oblečení, s batohem na zádech. Je možné, že tato osoba uvedenou trasou chodí pravidelně v danou dobu na vlak, autobus městské dopravy či do zaměstnání.

„Současně prosíme všechny občany, kteří by mohli podat jakékoli svědectví k dané věci, tedy viděli část jednání pachatele či slyšeli výstřely, k nimž na místě činu došlo, případně mohou podat jakékoli jiné relevantní informace k pokusu vraždy a dosud se policii nepřihlásili, aby tak učinili na lince 158 či na telefon kriminalistů: 974 861 649 (610) a 702 210 264," policejní mluvčí Michaela Nováková předem děkuje všem za spolupráci.

Čtěte také: Napadená žena už promluvila, při líčení podrobností až zamrazí