Nyní se ale proti novinkám v lesním hospodaření bouří i lidé, kteří v blízkosti zmíněných lesů žijí, jako první se ozvali obyvatelé Nové Telibi. „Žiju tady už dlouhá léta, ale to, co se děje poslední dobou, to nemá obdoby. Za domy nám tady probíhá ne kácení, ale doslova drancování lesa," potvrdil nevoli místních jeden z obyvatel, který si ale ze strachu nepřál být jmenován.

Sdružení občanů Nové Telibi, které vzniklo na obranu zdejší přírody, dokonce sepsalo a zaslalo dopis s žádostí o přezkoumání celé situace a varováním před katastrofou. Dopis byl adresován mimo jiné hlavně primátorovi Nwelatimu a jednateli společnosti Lesy MB Zdeňku Tůmovi. Ten jakékoliv pochybení popřel a řekl k tomu: „Dopisem se podrobně zaobírat odbor životního prostředí boleslavského magistrátu. I z hlediska těchto odborníků je vše v pořádku."

Podivná situace

S obsahem dopisu byl seznámen i opoziční zastupitel Karel Horčička (ČSSD). „Dáma, která se na mě obrátila, tvrdila, že po vesnici jezdí náklaďáky naložené tím nejdražším dřevem, tedy dubovým a bukovým, a podle ní celá situace vypadá velmi podivně. Boleslavské lesy by měly být primárně určeny pro rekreační účely všech zdejších obyvatel," řekl Horčička.

Dodal, že chtěl k celé této kauze otevřít diskuzi, což však koalice na posledním jednání zastupitelstva smetla ze stolu. „Primátor navíc už před dvěma měsíci slíbil, že smlouva bude zveřejněna, což se zatím nestalo. To vzbuzuje řadu otázek o čistotě úmyslů," uzavřel Karel Horčička.