Původně se počítalo s tím, že dětská hřiště budou opravená tak, aby je děti mohly využívat v průběhu prázdnin. Kvůli zmíněným komplikacím ale stavební práce začínají až nyní. „Nová hřiště by tak mohla začít dětem sloužit na konci prázdnin," uvedla starostka Berouna Šárka Endrlová.

Nový kabát dostanou dvě hřiště v centru města, a to v ulici Na Parkáně a na Městské hoře, dále pak na Velkém sídlišti v ulici Průběžná. Další dvě hřiště se nacházejí v okrajových částech města. Na Zavadilce, kde jde o oplocený pozemek u autobusové zastávky, a na Zdejcině. Tam město získalo hřiště do svého majetku teprve nedávno.

„Hlavním cílem projektu je nabídnout dětem kvalitní hřiště vybavená moderními herními prvky a městským mobiliářem, která by se nacházela v přijatelné docházkové vzdálenosti," uvedla městská architektka Dana Vilhelmová s tím, že celkem se jedná o hřiště o ploše 2600 metrů čtverečných.

Největší je hřiště na Městské Hoře II, které by jako jediné mělo být určeno pro starší děti. Počítá se zde s vybudováním například lanovky či hrazdy. Nejmenší rozlohu má naopak hřiště na Zavadilce, kde by mělo být postaveno například pískoviště s krytem, skluzavka, lanová sestava či kolotoč, a to pro děti od jednoho roku.

„Také na dalších hřištích by byly kompletně osazeny nové hrací prvky z přírodního materiálu. Chybět nebudou ani nové lavičky nebo odpadkové koše," dodala Dana Vilhelmová.