"Když se dítě vzpírá mezi vraty a brečí, že nechce jít domů, to je naše největší pochvala," říká majitel Mirakula a hlavní duše celého netradičního projektu Jiří Antoš, který se prý před realizací projektu nechal inspirovat například v německých parcích.

Některé děti opravdu nechtějí odejít s rodiči domů, protože se jim nechce z toho virtuálního světa do reality. A to byl hlavní cíl tvůrců Mirakula. Vždyť i vodní svět vás zavede do jiné dimenze. Když se na něj upřeně díváte, máte pocit, že oblázky v betonu nejsou kameny, ale že plocha je obtočena obrovským hadem. Kdesi v tropickém pralese.

Inspirace? Německo i vlastní fantazie

Než se vše podařilo, bylo potřeba opravdu hodně práce. „Kupoval jsem tento pozemek hlavně kvůli budovám. Moje firma dělala nábytek a proto jsem potřeboval sklady. Pak jsem přešel na výrobu dětských hřišť, takže jsem to nepotřeboval. Jednou jsem se jel podívat do Německa a tam jsem u jedné firmy viděl menší zábavní park. Moc se mi to líbilo, takže jsem o něčem podobném začal pomalu uvažovat," vzpomíná na začátky 
s Mirakulem Jiří Antoš.

Prý ho ani v prvním momentě nenapadlo, že by udělal zábavní park v Milovicích, v zanedbaném prostoru po sovětských vojácích. „Spíše jsem přemýšlel o nějakém pozemku blíž k Praze, ale začal jsem si dávat dohromady souvislosti a zjistil jsem, že to vůbec není špatné místo. Má velmi dobré propojení nejen na Prahu, ale i na spoustu dalších měst, a je mezi dvěma dálnicemi," vysvětlil výběr lokality Jiří Antoš, který se inspiroval v několika parcích v zahraničí.

Ale podle něj se nedá říct, že Mirakulum je kopie čehokoliv, co je například v Německu. „Mám tady věci, které jsem někde viděl, ale celé je to zpracované po svém, je tu mnoho vlastních nápadů. Mám skvělý tým a co se týká tváře celého parku, mám výbornou spolupráci se sochařkou.

Celý vodní svět je její autorská záležitost. Vodní svět není jen nějaká stavba, odkud stéká voda, ale celé to má nějakou koncepci a myslím si, že je to velmi kreativní a je to celé jedna sochařská práce," popsal význam a zpracování nové atrakce v parku jeho majitel Jiří Antoš.

Park Mirakulum je otevřen denně od 10 do 18 hodin. A stojí za to se do něj podívat.