Ty budou po letech volání po zásadní opravě silnice nahrazeny běžným asfaltovým povrchem. Uzavírka by měla skončit 30. června.

Některé řidiče přesvědčuje o neprůjezdnosti až zatarasená silnice. Zkrátka nevěří několika značkám označujícím slepou ulici už od Nymburka, dokonce i s vyjádřením délky, za jak dlouho narazí na neprůjezdnou část silnice. A tak dorazí až ke kostomlatské sokolovně, kde uzavírka ve směru od Nymburka začíná.

Tam už je silnice obsazena bagrem a nákladními auty. Navíc na značné části úseku až ke kostelu už definitivně chybí kočičí hlavy, tedy dlažební kostky.

Během úterního odpoledne za necelou hodinu takto přijelo šest řidičů, kteří neskrývali své rozčarování. „Tak nějak podvědomě jsem ty značky o slepé ulici registroval, ale myslel jsem, že se to nějak projet dá," krčil rameny naštvaný řidič dodávky doručovací firmy a otáčel zpátky na Nymburk.

Šoféři přestávali v autě slyšet

Úsek silnice mezi sokolovnou a kostelem byl léta vyhlášený mezi všemi řidiči motorových aut, ale také cyklisty. Při nájezdu na dlažební kostky šoféři přestávali v autě slyšet hrající autorádio a vnímali jen rachot nerovného povrchu jdoucí od pneumatik jejich vozu. Cyklisté zase museli dávat dobrý pozor na nerovnosti, které navíc při mokré silnici nebezpečí pádu násobily.

Na běžný asfaltový povrch by tak cyklisté i motoristé měli poprvé vjet první prázdninový den. „Práce se uskuteční v tomto pořadí: vyhloubení, přeložky inženýrských sítí a nový nehlučný asfaltový povrch," uvedla mluvčí nymburské radnice Olga Havránková.

Objízdná trasa pro tranzitní provoz (osobní i nákladní) vede obousměrně přes Nymburk, Poděbrady, Sadskou, Starý Vestec do Lysé nad Labem. Objízdná trasa pro místní dopravu míří obousměrně 
z Kostomlat nad Labem přes Kamenné Zboží do Nymburka.