„Ráno se vloupal se do domu, ukradl vozidlo a ujížděl policejní hlídce," shrnula v úterý řádění 22letého muže z Chebska Lenka Sikorová z mladoboleslavské policie. Mladík, který po dopadení nadýchal 1,24 promile (a navíc se ukázalo, že za volant usedl navzdory blokaci řidičského oprávnění), vyváděl těžko pochopitelným způsobem minulý týden ve čtvrtek. „Vloupal se do rodinného domu, zcizil majitelům klíče od osobního vozidla, se kterým následně odjel do areálu společnosti Škoda Auto, kde prorazil bezpečnostní závoru," přiblížila Sikorová počátek řádění.

Úplně z kraje se dějištěm stala Galetova ulice v Mladé Boleslavi. Zloděj vnikl do rodinného domu, sebral klíčky od vozu Škoda Superb – a s tímto autem popojel do nedaleké ulice U Stadionu. Tam vjel do areálu automobilky Škoda Auto, avšak jen proto, aby se otočil, rozrazil závoru a zase vyjel ven. Pak začal zběsile ujíždět napříč Středočeským krajem, přes Prahu a západočeský region až do Karlových Varů. Tam jeho jízdu ukončila policejní honička.

Podnět k ní dalo oznámení o pirátovi za volantem riskantně se řítícím po rychlostní silnici R6, připomněla Zuzana Týřová z karlovarské policie. Zastavit jeho zběsilou jízdu ohrožující ostatní motoristy se snažily dvě vyslané policejní hlídky, avšak marně. Na výzvy k zastavení mladík nereagoval. Právě naopak: místo brzdy přišlápl plyn a pokoušel se ujet. I ulicemi města se řítil velmi vysokou rychlostí, se zjevnou stanou projet a předjíždět za jakoukoli cenu. Že by mohl někoho vážně zranit, či dokonce zabít? S tím si neřidič posilněný alkoholem zjevně hlavu nelámal.

Nakonec ale musel zastavit. Poškodil totiž pneumatiky, takže ujíždění musel vzdát. Karlovarští policisté tak nakonec slavili vítězství – a to přímo příznačně: zrovinka ve Vítězné ulici. Právě tam po několikakilometrovém pronásledování spadla klec. „Policistům řidič nepředložil řidičský průkaz. Byl mu odebrán, neboť měl vysloven zákaz řízení motorových vozidel – a po uplynutí dané doby si průkaz nevyzvedl," poznamenala Týřová.

Karlovarští kriminalisté se zadrženým zahájili úkony trestního řízení kvůli ohrožení pod vlivem návykové látky. Nakonec toho má na svědomí víc, vyplývá z úterních informací mladoboleslavské policistky Sikorové. Přibylo mu ještě obvinění z krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci.