„Obec požádala krizový štáb o čistící a dezinfekční prostředky, s čímž krizový štáb souhlasil a včera byly nezbytné věci do Kamýku odvezeny," informoval ostatní členy štábu jeho tajemník Ladislav Kubín.

Nadále funguje stálá pracovní skupina krizového štábu. Přes den slouží dva lidé, v noci jeden, podle potřeby. Služby jsou zatím pevně naplánovány do pondělí 10. června.

Jarmil Soukup z HZS Příbram mimo jiné připomněl, že ze Zálezlic nedaleko Mělníka se ve středu vrátil SDH Příbrami 1, avšak na požádání tamního starosty se budou hasiči ještě v průběhu pátku do Zálezlic vracet a do neděle tam budou odčerpávat vodu. „Další jednotky HZS jsou připravovány pro Prahu–západ a v současnou chvíli posílá Policie ČR pomoc do Neratovic," řekl Soukup.

Farní charita pomáhá

Pracovníci Farní charity Příbram jsou připraveni pomoc s následky ničivých povodní. „Vyhodnocujeme situaci a jsme připraveni pomoci při odstraňování škod a lidem v jejich tíživé životní situaci," řekla Alena Ženíšková, ředitelka farní charity. 

Farní charita Příbram je připravena nabídnout materiální pomoc, včetně oblečení, ale také má k dispozici Denní stacionář, který je ochotna nabídnout jako dočasné zázemí na den i noc s teplým jídlem a pitným režimem. 

V případě potřeby volejte na telefonní čísla: Alena Ženíšková - ředitelka: 777 942 520, Alena Hlavatá - sociální pracovnice: 739 659 917.