Nedávno jste natočili klip k písni Chtěl jsem tím říct. Jak vznikla tahle písnička?

V České republice jsou teď mraky kapel a boybandů, které nám svým vystupováním a produkcí přijdou vtipné. Nechceme tím nikoho urážet, ale srandu si podle mě musí umět udělat každý ze všeho a hlavně ze sebe. Jestli to někdo neskousne, tak je mi ho líto. Cestou v autě z koncertů jsme často parodovali tyhle kapely, a tak nějak to vzniklo.

Klip k songu si dělá legraci ze spousty věcí, jak vás napadlo parodovat?

Myslím si, že parodie je jeden z nejhorších žánrů. Protože je tam strašně tenký led v tom, jestli to bude vtipný nebo trapný. Díky tomu, že máme po deseti dnech čtvrt milionu zhlédnutí a vesměs kladné hodnocení, tak doufám, že se nám to podařilo udělat vkusně a vtipně.

Parodie nás celkově baví. Vždycky nás takový ptákoviny napadají v dodávce.

Kdo všechno si v klipu zahrál?

Jsou tam mraky našich kamarádů a známých. Potom také komparz, který dorazil z celé České republiky. Ze známých lidí tam je třeba Pekař a Jakub Děkan nebo protagonista kapitána Morgana.

Připravujete koncerty nazvané 1000eré díky. O co jde?

Nedávno jsme odehráli tisící koncert. O prázdninách nemá cenu něco připravovat. Jsou mraky fesťáků a není na to čas, nicméně jsme tuto oslavu připravili na prosinec, kdy budou tři koncerty oslavující naši tisícovku. Bude to v Praze, Brně a domovské Kutné Hoře. Každý koncert bude pro tisíc lidí a bude speciální delší show se spoustou hostů. Lístky už jsou v předprodeji na Ticketstreamu.

Za čtrnáct let existence jste odehráli opravdu hodně koncertů. Máte nabité léto?

Zdá se mi, že každé léto máme víc a víc koncertů. Spoustu jich ještě musíme odříkávat, protože prostě není čas. Ale moc nás to baví. Je to náročná sezóna, ale maximálně nás to i dobíjí díky ohlasům publika.

Je mezi všemi těmi festivaly čas také na dovolenou?

V létě je čas maximálně na pár dní, protože se pořád hraje. Letní dovolené proto děláme až v lednu a únoru a jezdíme do teplých krajin.

Kam jezdíte trávit své volné dny? Válíte se u moře nebo dáváte přednost akční dovolené?

Já s kytaristou Petrem a manažerem Martinem jezdíme pravidelně na Bali na měsíc a déle. Ondra s Brenym nejsou úplný výletníci.

Všichni jistě ví, že spolupracujete s Pekařem. Uvidíme vás dohromady i v Plaňanech?

Osobně doufám, že ano. Je to tak, že pokud má Pekař volno od svých koncertů, tak s námi jede jako kámoš a vždycky si s námi i zazpívá a dáme třeba dohromady i jeho song. Doufám, že v Plaňanech to vyjde a bude tam.

Jak vlastně spolupráce mezi vámi vznikla?

S Pekařem se znám od svých 19 let. Takže už pěkně dlouho. Pomáhal mi dřív s texty a pak se vydal na sólovou dráhu. Je skvělé vidět, jak se mu daří.