Přesto byl ale dvacetiletý  Erik Brož poté ještě několikrát spatřený. Například ve středu 30. července se zdržoval v jedné benešovské restauraci, kde jej viděla jeho přítelkyně. Ta s ním ještě 10. srpna komunikovala přes Facebook.

Měli se sejít následující den. K jejich setkání už ale nedošlo.

„V průběhu pátrání provedli benešovští kriminalisté řadu prověrek v místech, kde by se mohl tento mladý muž pohybovat. Všechny ale přinesly negativní výsledek. Telefonní čísla, která používal, jsou v současné době nedostupná," uvedla Eva Stulíková z benešovské policie.

Začátkem srpna ho ještě několik svědků spatřilo v centru Prahy  v Legerově ulici a v ulici Milady Horákové.

Příčina mladíkova zmizení není dosud jasná.

„Kriminalisté zjistili, že se zcela nedávno rozešel s přítelkyní, navíc má dluhy a nevyhýbá se ani hazardním hrám. Nelze proto vyloučit, že se ukrývá na neznámém místě, v minulosti také hovořil o tom, že by chtěl vycestovat do zahraničí," upřesnila policejní mluvčí.

Pohřešovanému Eriku Brožovi  je dvacet let, má hubenou 180 cm vysokou postavu, krátké hnědé vlasy a hnědé oči. Na obou předloktích má tetování.

Popis jeho současného oblečení není znám.

„Jakékoliv informace, které by vedly k vypátrání tohoto pohřešovaného muže, přijmou policisté na známé lince tísňového volání 158, anebo kterákoliv policejní služebna," vyzvala  policejní mluvčí Eva Stulíková veřejnost ke spolupráci.