"Dej děngy!"

To údajně vykřikoval maskovaný muž s pistolí, když se dostal do domu vyhlášeného opraváře kol v ulici Na Přístavě Otakara Šafaříka. Probuzený muž prý žádné peníze lumpovi nevydal a skončil s vážnými poraněními obličeje v nymburské nemocnici.

Podle dostupných informací vnikl útočník do domu pomocí lešení na sousední opravované Turecké věži. "Z ní pak přeskočil na střechu Šafaříkova domu, odkud se dostal do místnosti, kde Ota spal," popsal způsob vniknutí jeden ze sousedů.

Zatím není jasné, zda muž přišel "pouze" krást nebo fyzický útok plánoval. Jisté však je, že šestašedesátiletého majitele domu zbil opravdu brutálně. "Měl půlku obličeje oteklou, všude krev. je možné, že bude nutný stomatologický zákrok. Převezen byl na chirurgickou ambulanci nymburské nemocnice," řekl zasahující záchranář.

Část ulice Na Přístavě byla ihned uzavřena a policejní hlídky začaly pročesávat Nymburk. Zejména otevřené herny a místa, kde by se lupič mohl zdržovat. Podle popisu se jedná o muže sportovní atletické postavy. "Na sobě měl tmavou teplákovou soupravu, v ruce krátkou střelnou zbraň. Na hlavě měl buď šátek nebo kuklu," uvedla policejní mluvčí Zuzana Tuzarová.