„Oběť sexuálně motivovaného činu byla přepadená neznámým mužem, který se jí v pondělí 9. prosince pokusil znásilnit," uvedl Jakub Vinčálek z krajského ředitelství Policie ČR.

Počítačová podoba  pachatele pokusu o znásilnění mezi Vlašimí a Domašínem. Podle popisu se jednalo o mladého muže se špinavými blond vlasy ostříhanými na ježka, jehož věk je odhadovaný na 23 až 30 let. Vysoký je 180 až 190 centimetrů. Má  modré oči a tvář bez vousů.

Pachatel pokusu o znásilnění byl oblečený do tmavé mikiny s kapucí, která má vepředu velkou kapsu a na zadní straně znak s bílým nápisem. Dále si přepadená žena všimla tmavých tepláků a černo-bílých sportovních bot.

„Benešovští kriminalisté předpokládají, že podezřelý mladík mohl do inkriminovaný míst mezi Vlašimí a Domašínem přijet tmavým osobním vozidlem, které mělo na zadních sklech stínítka pro děti," upozornil Jakub Vinčálek na další stopu, která by mohla pomoci sexuálního útočníka identifikovat.

„V souvislosti s tímto případem žádáme veřejnost o jakékoliv informace vedoucí k totožnosti podezřelého muže. Své poznatky můžete oznámit policistů na tísňové lince 158 nebo kriminalistům na čísle 724 767 553," vyzval policejní mluvčí pro Benešovsko Jakub Vinčálek.