„Z horní části svahu Červených skal totiž spadl skalní blok, který se při pádu roztříštil, a některé jeho části dopadly buď přímo na cyklostezku či do její bezprostřední blízkosti. Některé kameny jsou ve svahu ještě zachyceny o skalní výčnělky nebo křoviny," konstatovala mluvčí berounské radnice Adéla Felklová.

„Uvědomujeme si, že turistická sezóna začne brzy, a tak chceme situaci řešit co nejrychleji. Ve středu se koná schůzka se zástupci Chráněné krajinné oblasti Český kras, na které budeme řešit další kroky," dodala Adéla Felklová.

Riziko opětovných pádů kamenů

„Vzhledem k tomu, že další skalní bloky vedle místa zřícení jsou navětralé a časem se mohou uvolňovat, nelze s jistotou vyloučit riziko opětovných pádů kamenů na cyklostezku. Je třeba provést další šetření ke zjištění stavu skal, zejména v blízkosti místa zřícení," řekl vedoucí správy Chráněné krajinné oblasti Český kras Josef Mottl.

„Na základě žádosti berounského městského úřadu bude po zajištění finančních prostředků objednáno vyčištění od kamenů hrozících bezprostředním pádem," dodal.

Uzavření cyklostezky řeší i obyvatelé Závodí. „Je to naše oblíbená vycházka. S rodinou pravidelně vyrážíme do Srbska. Doufám, že se to brzy vyřeší a kameny se zabezpečí. Měli by tam dát asi sítě," míní pan Jiří ze Závodí.

Čtěte také: Odborníci oceňují přístup Prahy k podpoře cyklistiky