To jsou podle vedení města možné způsoby, jak donutit ubytované obyvatele k šetření. Město totiž bude muset doplácet čtvrt milionu korun za spotřebu vody a elektřiny. „V noci se do ubytovny chodí hromadně sprchovat i lidé, kteří tam nebydlí, svítí se tam celou noc," řekl starosta Pavel Pikrt na tiskové konferenci.

Navýšení poplatků by ale podle vedení města nebylo vzhledem k finanční situaci ubytovaných zrovna nejlepším řešením. Problematikou se zabývá místostarosta Václav Černý spolu s vedoucí Městské realitní kanceláře Příbram Věrou Černou.

„Musíme sehnat firmu a udělat nějaký finanční rozpočet, kolik by instalace čipů nebo další opatření stála," sdělil místostarosta Černý s tím, že měl možnost vidět, jak to na ubytovně chodí. „Za kamarádem jich tam přijde šest, všichni se osprchují, a náklady tam takhle stoupají. Na druhou stranu by navýšení poplatků bylo nespravedlivé pro lidi, kteří neberou dávky na bydlení, například někteří zaměstnanci technických služeb, ti by zdražení těžce nesli," konstatoval Černý.

Radní navrhli zvýšit poplatek o 700 korun na osobu, což podle Pikrta vyvolalo dlouhou diskuzi.