Nápad na realizaci akce Vltava Tour se zrodil krátce po překonání úžiny mezi Afrikou a Evropou. „Je to můj nápad, inspirovaly mě k němu podobné projekty ze zahraničí. Například britský herec David Walliams, který v roce 2011 uplaval na Temži za osm dní 140 mil, vybral díky tomu milión liber," informovala Leišová.

Sama by chtěla sobě 
i ostatním dokázat, že také 
v Čechách jsou lidé, kteří myslí na druhé.

Denně kolem 
deseti kilometrů

Plavbou z Budějovic do Prahy chce podpořit nemocné a zdravotně handicapované jedince, kterým chybí finance na nákup léků a přístrojů, a také lidi ve hmotné nouzi či osoby bez domova.

„Ráda bych si vybrala hlavně konkrétní osoby - například nemocné, kteří si nemohou dovolit zdravotní péči," popisuje příbramská rodačka. „Pro samotný projekt nehledám sponzory, od plavby neočekávám příliš vysoké náklady. Sháním ale lidi, kteří by finančně a materiálně podpořili dobrou věc," sdělila.

Trasu z jižních Čech do Prahy chce příbramská rodačka uplavat v letních měsících, na přelomu července a srpna. Vltavu hodlá zdolat po desetikilometrových etapách, tedy za osmnáct dnů. 

„Na konci ledna spustíme webové stránky, kde bude počítadlo aktuální vybrané částky, a také číslo účtu a adresa nadace, kam mohou lidé přispět," dodala mladá plavkyně Lucie Leišová.

Plavkyně Lucie Leišová chce plavbou pomoci nemocným a handicapovaným.