Ten na posledním zasedání rakovnických zastupitelů kritizoval interview se zástupci lékárenského řetězce, který otevřel svoji prodejnu před časem také na náměstí.

„Chtěl bych vás požádat, když už tedy děláte lékárenskému řetězci reklamu a zřejmě i zadarmo, proč také nenapíšete o místních podnikatelích? Ještě jsem neslyšel, že byste o jednom z místních podnikatelů napsali," mířil svá slova Zdeněk Renc k místostarostovi Rakovníka a zároveň předsedovi redakční rady Janu Šváchovi (TOP 09). To však nezůstalo bez reakce. Jan Švácha se proti tomuto výroku ohradil.

„Řekl jste, že v Radnici byla inzerce (nové lékárny na náměstí, pozn. red.) zdarma. Není to pravda. Jde o placenou inzerci, snižujeme tak náklady," reagoval Jan Švácha. S touto odpovědí se však opoziční Zdeněk Renc nespokojil. „Není tam nikde uvedena poznámka, že se jedná o zaplacenou inzerci," řekl na zasedání Zdeněk Renc.

„Jestliže je to na inzertní straně, není podle tiskového zákona nutné, aby zde bylo napsáno, že se jedná o placenou inzerci," vysvětloval Jan Švácha. Jenže. Tomuto vysvětlení příliš rakovničtí živnostníci nevěří. „Nikde není uvedeno, že se jedná o inzertní stranu, strana je pojmenována jako „Informace", stejně jako dalších šest stran," neskrývají své rozhořčení rakovničtí podnikatelé. 

A zlobí asi po právu. A nejen na listopadové vydání měsíčníku Radnice. I v tom prosincovém se totiž objevila inzerce, nikterak neoznačená. Ani na údajných inzertních stranách.

Již před čtyřmi lety se v Rakovníku řešil podobný problém. Tehdy opoziční zastupitel Marcel Chládek vytýkal radnici, že zneužívá nejen měsíčník Radnice, ale také oficiální webové stránky města Rakovník k osobním a politickým účelům. Vedení radnice se tehdy hájilo, že se jedná o konzultované a oficiální stanovisko.