Policie chce v každém případě udělat reorganizaci, ale k dobru věci. Vše je ovšem zatím jen v návrhu. „Policie nám to nedala vědět, tak jsem inicioval schůzku s policejním ředitelem územního odboru v Nymburce a krajským ředitelem a ostatními starosty všech obcí, které jsou v našem obvodu a týká se jich to," uvedl Milan Moc s tím, že všichni s omezením policejních služeb v Křinci zásadně nesouhlasí.

„Oni nám vyvrátili tu informaci, že by měla služebna z Křince úplně zmizet. Ale do ruky nám nedali vůbec nic. Ze schůzky je jediné zřejmé, že je nedostatečný stav policistů obecně a údajná nízká kriminalita v našem regionu, což bychom měli brát jako pozitivní věc. Jenomže neznáme skutečnou strukturu budoucího obsazení služebny ani počet sloužících policistů. V žádném případě nechceme o policii v Křinci přijít," má jasno křinecký starosta.

Sociálně vyloučená lokalita

Jako velký problém to vidí i rožďalovický starosta Petr Kapal. „Myslím si, že by policie v Křinci měla zůstat tak, jak je. Bylo nám oznámeno, že je tady kriminalita nízká. Teď jsou tady policisté často a my nemáme jistotu, jestli se to nezmění. Řekli nám, že budou jezdit 
v případě potřeby třeba 
z Milovic nebo Kopidlna. Zatím si to neumíme představit, jak by to fungovalo," řekl starosta Kapal s tím, že navíc Rožďalovice jsou zapsané jako sociálně vyloučená lokalita.

Podle informací ředitele Územního odboru Police ČR v Nymburce Marka Jirouše jde opravdu zatím jen o návrh reorganizace policie jako celku.

„Celou koncepci jsme se snažili starostům vysvětlit. Naší ambicí je zkrácení dojezdové doby 
a to, aby byli policisté více 
v ulicích. V žádném případě nechceme služebnu v Křinci rušit, naopak, měla by tam být stálá denní služba, kdyby někdo z občanů přišel s nějakým problémem. Což doposud v Křinci není," vysvětlil návrh změn u křineckých policistů Marek Jirouš.

Čtěte také: Memorandum má zajistit lepší ochranu židovských objektů