Že se v rybníku někdo topí, oznámila policistům kolemjdoucí žena. „Na místo ihned vyrazili unhošťští policisté. Muž se nacházel asi dvacet metrů od břehu a byl zaklíněn mezi ledovou tříští," uvedla k případu policejní mluvčí Michaela Nováková.

Jeden z policistů se plazením po ledu pokoušel k mladíkovi dostat, zatím co druhý běžel pro tažné lano. Také on se po ledu snažil dostat k tonoucímu, ale led začal praskat i pod strážci zákona.

„Ale i přes tyto komplikace se zachráncům podařilo muži hodit lano. Za několik minut mladíka vytáhli. Následně ho svlékli z promočeného oblečení a ve služebním vozidle s ním vyčkali příjezdu rychlé záchranné služby," dodala mluvčí Nováková.

„Muž neutrpěl žádná zraněný, byl pouze podchlazený. Po ošetření jsme ho předali na centrálním přijmu kladenské nemocnice," vyjádřila se mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Jak mladík policistům sdělil, nechtěl spáchat sebevraždu, ale předváděl se před svými kamarády, kteří seděli na lavičce u rybníka. „I z jejich následných výpovědí vyplynulo, že muž chodil přes zamrzlou vodní plochu až se pod ním led prolomil," uzavřela Nováková.