Radní nedávno vyzvali širokou veřejnost, aby přednesla své návrhy ohledně sportoviště i nedalekého Junior klubu. Do rukou místostarostky města Příbrami Aleny Ženíškové dorazila řada námětů a nápadů, které budou mimo jiné tématem pátečního setkání a budou vyhodnoceny přímo ve stávajícím skateparku.

V úvahu zatím připadá vystavět kompletně nový skatepark, zřejmě betonový.

Kromě autorů námětů byli přizváni i odborníci, včetně specialistů na návrhy, projektování a výstavbu skateparků a bikeparků. Na dotazy bude na místě odpovídat také vedení města a městský architekt.

Chybět by neměl ani dosavadní nájemce skateparku Jaroslav Frýdl. Skatepark provozoval do letošního července s dalšími členy Toadstool Clubu oficiálně od roku 2006. V přípravách na budování areálu a projektu překážek se ale podíleli už od roku 1998. Od doby, kdy klub skatepark spravoval, se sportoviště rozrostlo o řadu překážek, přičemž vstupné bylo zdarma.

„Zveme širokou veřejnost a zejména mládež, aby v pátek 26. srpna od 18 hodin do skateparku přišli a podělili se o své nápady, postřehy a myšlenky nejen na téma nového skateparku, ale i Junior klubu. Každý dobrý nápad odměníme vstupenkou na megaskluzavkovou akci, která se v Příbrami uskuteční v neděli 28. srpna od 10 do 17 hodin v třídě Osvobození," sdělila Příbramskému deníku mluvčí města Pavlína Svobodová.

Ve hře je i rekonstrukce Junior klubu. Jeho nájemci končí smlouva koncem roku. "Budovu jsme si prohlédli a nechali si vypracovat znalecké posudky. I tady dojde k zásadní rekonstrukci tak, aby bylo místo využitelné přes den například rodinami s dětmi. Zároveň chceme zachovat ráz klubu, který je směřovaný na mládež a koncerty," zmínila už dříve místostarostka Alena Ženíšková.

Po prázdninách by tak radní měli mít v rukou studii jak skateparku, tak i hudebního klubu.