„Zdržení způsobují ČEZ, které dosud nepřeložily své sítě na západní straně náměstí Boženy Němcové. Jejich pracovníci zde nastoupili začátkem týdne. Kopou však ručně, což je velmi pracné," popisuje současný stav na hořovickém autobusovém nádraží starosta města Ondřej Vaculík.

Hořovičtí předpokládají, že první autobusy vyjedou z nového nádraží do měsíce. „Realisticky jsme si posoudili všechny postupy, ke kterým musí ještě dojít. Došli jsme 
k tomu, že autobusové nádraží by mělo být předané 7. listopadu," uvedl starosta Hořovic Ondřej Vaculík s tím, že zkušební provoz by mohl začít již v prvních listopadových dnech.

Zástupci ČEZu zodpovědnost za zpoždění nepřijímají. „Na uskutečnění zakázky máme šest měsíců od uzavření smlouvy s odběratelem," upozornil za ČEZ Jan Beneš a dodal, že město Hořovice smlouvu s ČEZem uzavřelo o letních prázdninách.

Zástupci Hořovic k domu dodávají, že platba pro ČEZ ze strany města mohla přijít opravdu v červenci, ale zástupci ČEZu byli o akci informováni na dubnové koordinační schůzce, mohli tak 
s pracemi s předstihem počítat. Dopravce Probo Bus prodlouží dosavadní režim, komplikace by podle zástupců města mohlo přinést už jen počasí.

Město přijímá stížnosti občanů, a to hlavně kvůli tomu, že náměstí Boženy Němcové je bez veřejného osvětlení. „Jeho instalace je závislá na překládce kabelů ČEZu, osvětlení nyní nejsme schopni instalovat," starosta Hořovic.

Cena rekonstrukce autobusového nádraží byla stanovená na 37 milionů korun. Vysoutěžená smlouva s dodavatelem Strabag zněla na 19 milionů. K této snížené částce museli Hořovičtí nakonec připočítat 906 tisíc korun za dodatečné práce. Hořovičtí získali na akci necelých osm milionů korun. K dotaci se váže i termín ukončení stavby. Do konce listopadu jsou Hořovičtí povinni stavbu dokončit.

Hořovičtí jsou přesvědčeni, že termín, který se váže k dotaci, dodrží. Na stavbě je třeba ještě upravit komunikaci v západní částí náměstí, chodníky i nástupní ostrůvky. Dále se bude instalovat veřejné osvětlení, lavičky, koše, přístřešky a zábradlí. Součástí dokončovacích prací jsou i terénní a sadové úpravy.

Stavbu bedlivě sledují občané města. Podle nich má rekonstrukce nedostatky. „Jedná se například o křižovatku u novinového stánku. Silnice je zde příliš úzká. Podle mého názoru zde neprojedou najednou ani dvě osobní auta, natož automobil a autobus," konstatoval František Malecký z Hořovic. Zástupci městského odboru dopravy sdělili, že tímto úsekem autobusy projíždět nebudou. Zda bude křižovatka ostatním řidičům vyhovovat, ukáže čas.