Výtečník se v Kladně a okolí specializoval na krádeže zejména ve fitcentrech, kadeřnictvích, masážních salonech a podobných zařízeních. Muž, který zjevem nebudil pozornost ani podezření, využil své obratnosti a v pětadvaceti případech okradl na čtyřicet lidí.

Do provozoven přicházel jako běžný klient. V případě krádeží ve fitcentrech a posilovnách si dokonce i zacvičil. Pokaždé ale využil chvíle nepozornosti a ostatním cvičencům kradl ze skříňky jejich osobní věci, peníze a platební karty.

Obdobně si počínal například v solné jeskyni či masážním salonu. Po absolvování kúry sice zaplatil, nicméně před svým odchodem ještě nepozorovaně obral masérku o peníze i šperky.

Největší husarský kousek předvedl zlodějíček v autoservisu v obci na Kladensku, kde si chtěl nechat opravit vůz. Při dotazování se na možnosti oprav svého auta odvedl pozornost pracovníka tak, že mu v nestřežené chvíli odcizil z kanceláře 72 tisíc korun.

Klec spadla v antikvariátu

Přestože se i napříště recidivista domníval, že je nepolapitelný, klec spadla v kladenském antikvariátu. Zde se rovněž pokoušel krást.V tomto případě už byl identifikován, zadržen a poslán do vazby.

„Policisté vyhodnocovali několik měsíců řadu stop a skutků, které se muži postupně načítaly. Škoda je 326 tisíc korun. Obviněný se ke všemu přiznal. Posléze byl přemístěn do výkonu trestu i za jinou majetkovou trestnou činnost," řekla kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková. 

Recidivista si tak může pobýt za mřížemi až tři roky.