„Už od noci tady v příkopu a louži u silnice na Hřivno sbíráme malé kapříky," řekla na místě Růžena Obročníková. Jak uvedla kolem půlnoci se přes silnici valila voda a přímo na cestě zůstaly desítky ryb. Některé usmrtila projíždějící auta. „Zastavovala se tady auta a lidi sbírali ryby do vaniček. Dokonce jsem tady chytila štiku," popisuje dále paní Obročníková a rukama rozpřahuje na velikost asi třiceti centimetrů.

Sama začala z vody v příkopu u silnice sbírat různě veliké ryby do hrnců s vodou. Podle jejího počítání jich do pondělního poledne posbírala téměř sto padesát.

Podle starosty Chotětova Blahoslava Jírů v požární nádrži na náměstí nejsou žádné chovné ryby. „V nádrži jsou karásci a podobné plevelné ryby, není to chovný rybník. Ryby si tady chytají místní děti. O tom, že ryby odplavaly až do příkopu u silnice slyším od vás poprvé," konstatoval starosta a ihned se vydal na místo zjistit situaci.

Jak nám ještě sdělil do nádrže je svedena voda z dešťové kanalizace. „Před několika dny jsme odčerpali s místními hasiči vodu asi dvacet centimetrů pod břeh," řekl dále starosta.

Podle jeho dalšího telefonátu příčinou hromadného „úprku" ryb z nádrže byl blesk, který v bezprostřední blízkosti vody údajně udeřil. „Ryby to omráčilo, vyplavaly k hladině, a proto se odtokovou rourou dostaly z nádrže ven," popsal pravděpodobný průběh nehody starosta. Dodal, že odtokovou trubku osadí pletivem.