„Výlov jsme naplánovali na dva dny. První z nich bylo chladno, což rybám svědčilo. Proto jsme se snažili vylovit jich co nejvíce. Rozhodnutí to bylo dobré, protože druhý den vysvitlo sluníčko, oteplilo se a bylo třeba s přepravou ryb kvůli jejich stavu spěchat. Problém s okysličováním byl rázem hodně akutní," konstatoval Martin Zachar, rybniční technik mirošovské lesní správy Vojenských lesu a staků. Kapři se z výlovu především stěhovali do sádek v Mirošově.

„Kapři mají v průměru hmotnost kolem dvou a půl kilogramu," informoval Zachar. „Zčásti už v sádkách vyčkají, protože s nimi počítáme na tuzemský vánoční trh. V tomto případě se bude jednat hlavně o těžší kusy. Další šupináče plánujeme exportovat do zahraničí. Tam ale poputují naopak kapři o menší hmotnosti. Cena pro domácí kupce by se letos měnit neměla. Uvažuje se opět o pětasedmdesáti korunách za kilogram (u kaprů) a bude jednotná pro první třídu i výběr.

Hořejší a Dolejší padrťský rybník jsou svoji nadmořskou výškou 630 metrů nad mořem nejvýše položenými hospodářskými rybníky ve středních Čechách. Hořejší padrťský rybník má výměru 115 hektarů, je však poměrně mělký. Dolejší je menší, jeho výměra je 65 ha. Každoročně se loví jeden z rybníků.

Čtěte také:  Výlov rybníku Bulhar: šupináči si kvůli teplu dělali, co chtěli