„Ještě je tady živočišná výroba, kde se práce nezastaví ani v zimě. Zvířata nehledí na to, jestli je venku zelená tráva nebo bílá sněhová pokrývka. O ty se musí člověk starat každý den," vysvětlil Ladislav Kadleček, který zároveň přiznal, že současné venkovní teploty jsou pro zemědělce zatím velmi příznivé.

Díky nim tak mohou provádět nejrůznější údržbářské práce, na které není přes léto čas. Členové a zaměstnanci Rolnického spolku Pavlovice mohou například dodělávat stavební úpravy na svých budovách, opravovat zemědělské stroje, aby mohly na jaře vyjet v plné síle a lesku opět do polí či ořezávat stromy, jejichž větve zasahují do polí.

Posilují se skupiny, které pracují v živočišné výrobě

„V zimě je všechno daleko náročnější. Přes den toho neuděláte tolik jako v létě. Takže se posilují skupiny, které pracují v živočišné výrobě," pokračoval předseda pavlovického spolku s tím, že rostlinnou výrobu mají skutečně už všechnu hotovou a do polí vyjedou maximálně při vyvážení hnoje.

A jak pohlíží zemědělci na zimu jako takovou? „Velké mrazy bez sněhové pokrývky jsou špatné. Ale pokud se drží venkovní teploty do pěti stupňů pod nulou, ničemu to nevadí. Je tedy dobré, když nejprve napadne sníh a potom teprve začne mrznout," popsal optimální průběh zimy předseda Ladislav Kadleček a dodal, že hlavní náplní zemědělců v zimě je kromě údržby také dobírají dovolených.