„V rámci náročného akreditačního šetření jsme splnili všechny požadavky a standardy nutné pro obdržení certifikátu. Získání akreditace je pro všechny pacienty sedlčanské nemocnice potvrzením, že se jim dostává stoprocentní péče na vysoké úrovni," uvedla Dagmar Dvořáková, ředitelka komunikace společnosti Mediterra.

Všechna akreditovaná zařízení se řídí stejnými pravidly, mezi která patří zavedení standardizovaných procesů (např. podávání léků stejným způsobem), dodržování národní legislativy (vedení dokumentace, ordinace léků a jejich skladování, hygienické požadavky apod.) a zvýšení přehlednosti procesu, který začíná od přijetí pacienta, přes operaci, až po ambulantní léčbu.

Akreditační šetření se konalo ve dnech 25. a 26. listopadu, a Nemocnice Sedlčany se tak stala již čtvrtým certifikovaným zdravotnickým zařízením skupiny VAMED Mediterra.

O společnosti Mediterra

Společnost Mediterra nabízí vysoce kvalitní zdravotní péči v celém rozsahu moderní medicíny. Je členem skupiny VAMED, která se řadí k předním evropským hráčům v oblasti kompletního managementu zdravotnických a lázeňských zařízení.

V České republice Mediterra provozuje Rehabilitační kliniku Malvazinky, Polikliniku Palackého a kliniku Zámeček Malvazinky, nemocnice v Neratovicích, Tanvaldu, Sedlčanech, Mostištích, Mělníku a pražské Centrum léčby pohybového aparátu. Svým klientům nabízí také možnost využít léčebné pobyty v rakouských lázeňských zařízeních.

Zdravotnická zařízení společnosti Mediterra získala v posledních letech řadu prestižních ocenění, jako jsou Nejlepší nemocnice kraje očima pacientů či ocenění za finanční stabilitu.

Tereza Momčilová