Než se tak stalo, někteří senioři se sešli v klubovně a podělili se se svými názory na přímou volbu prezidenta.

Rozhodly debaty

Pro mnohé seniory bylo rozhodující, jak se v debatách jednotliví kandidáti představili. „Musím se zajímat o to, co se kolem mne děje. Debaty jsem sledovala nejen před prvním, ale i ve druhém kolem," sdělila Miluše Talichová a dodala, že kandidát, kterého volila v prvním kole, do druhého nepostoupil. I ve druhém kole je však pevně rozhodnutá, koho vloží do obálky. O její volbě rozhodly právě debaty dvou kandidátů.

„Jeden z nich mne oslovil svou inteligencí," doplnila Miluše Talichová. Jasno ve volbě měla například i Eva Slancová a Antonie Kuralová, která zhodnotila účast seniorů Domova Na Parkáně ve volbách jako velmi vysokou.

Jasná volba

Své názory vyslovili i muži. „Oba kandidáty jsem sledoval. Zajímalo mne, jak jednají a co říkají. Nakonec byla volba jasná," konstatoval Stanislav Klein. Řada seniorů přímou volbu seniorů přivítala. „Dříve rozhodovala pouze poslanecká sněmovna, a to nebylo dobře," prohlásil Vladimír Tichý.

Někteří senioři do poslední chvíle váhali. Nakonec rozhodli již zmíněné debaty, tak jako například u paní Jiřiny Krejčové.
Podle ředitelky berounského penzionu pro seniory v lokalitě Na Parkáně senioři volí nejen v prostorách samotného penzionu, ale také ve volebních místnostech. To potvrdila i jedna z obyvatelek penzionu. „Spojila jsem občanskou povinnost s příjemnou procházkou," řekla Květa Tomášová.