Pětačtyřicetiletá Miroslava Kalinová podala na kladenský magistrát stížnost a chce varovat další lidi. „Může se to stát komukoliv," uvedla. Chodník v ulici J. Foglara je už z části nový a rada města schválila i druhou část rekonstrukce. Pokud to počasí dovolí, bude chodník opraven do konce roku.

Ovšem díra je v chodníku podle Miroslavy Kalinové minimálně půl roku. „Bydlíme zde od prosince a to už tu byla. Koukám na ni z okna. Tudy chodí spousta lidí i do školky. Je nebezpečná," vyjádřila se.

Pád maminky viděla z okna její kamarádka a okamžitě jí spěchala na pomoc. „Byli u ní ještě nějací dva pánové. Teď musí chodit na rehabilitace. Už jsem odnesla stížnost na odbor dopravy. Přidala jsem k ní také snímek zraněné ruky a zprávu od lékaře," dodala Miroslava Kalinová.

Šest škodních událostí

Jak řekl Kladenskému deníku mluvčí magistrátu Vilém Frček, město je pro takovéto případy pojištěno se spoluúčastí tisíc korun na případ. „Za letošek zatím evidujeme šest škodních událostí způsobených pády na chodníku. Pochopitelně ale prioritou je takovým případům předcházet a chodníky opravovat, což město postupně činí po celý rok," vyjádřil se mluvčí Frček.

Rada města schválila rekonstrukce v dalších ulicích po celém Kladně. Práce by měly být hotové do konce roku, ale záleží na počasí. „Jedná se o chodníky například ve Vašíčkově ulici, ulici Míru či Americké ulici," vyjmenoval Vilém Frček. Na seznamu opravovaných chodníku jsou také ulice U Výtopny, Železničářů, Milady Horákové, Kauckého ve Švermově a druhá etapa ulice J. Foglara.

Lampa uprostřed chodníku

Kromě nebezpečné díry si lidé v této ulici musí dávat pozor ještě na jednu překážku. V opravené části se totiž nachází lampa přímo uprostřed chodníku.

„Byl jsem se tam před dvěma týdny podívat a lampa uprostřed chodníku tam skutečně je. Maminky s kočárky musí sjíždět na silnici a pak zase zpátky. Lampu musíme přesunout. Když se projektuje chodník tak ne vždy jsou lampy přesně zaměřené, čili projektant na plánu vidí lampu zakreslenou vedle. V tomto případě vedle nebyla a při realizaci na to nikdo neupozornil," popsal situaci primátor Kladna Dan Jiránek.