Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala žena vyběhla před půl osmou přímo před projíždějící vlak, na místě vzdáleném asi dvě stě metrů od železničního přejezdu na trati mezi Neratovicemi a Všetaty, u nádraží směrem k Labi.

„Přestože strojvedoucí použil rychlobrzdu, už neměl šanci zastavit," řekl Martin Drápal a doplnil, že šlo o příliš krátkou vzdálenost a brzdná dráha vlaku je několik set metrů.

Žena se pohybovala na místě, které je veřejnosti nepřístupné. „Je pravděpodobné, že šlo o sebevraždu," poznamenal mluvčí Drážní inspekce. Provoz na trati mezi Neratovicemi a Všetaty musel být po smrtelné nehodě zastaven, vlaky tam začaly jezdit až po deváté hodině.

Před dvěma měsíci zemřel na trati student gymnázia

Ve středních Čechách je v letošním roce výrazně více nehod, při kterých vlaky srazily chodce, než v minulosti. „Od začátku roku došlo už k jedenácti střetům vlaků s lidmi, šest z nich přitom zahynulo, dalších pět bylo zraněno," uvedl Martin Drápal. Za stejnou dobu loňského roku bylo v kraji osm střetů vlaků s lidmi, sedm z nich přitom zemřelo a jeden byl zraněný.

V Neratovicích přitom jde už o druhou letošní smrtelnou nehodu na kolejích. Před dvěma měsíci tam zemřel na trati v Mlékojedech student místního gymnázia.