Školka totiž musela být uzavřená a hledalo se náhradní řešení, kam s dětmi. Protože se jednalo o několik měsíců, situace nebyla jednoduchá. „Jednalo se o zhruba sto dětí, které byly rozmístěny do jiných mateřských a základních škol. Rekonstrukce ale nešla dělat za provozu," konstatoval starosta Berouna Ivan Kůs.

Dělníci se do školky pustili koncem loňského dubna a vše mělo být hotové začátkem roku 2016. V rámci této rekonstrukce přitom byly nad rámec projektu provedeny i další práce, které zařizovala ředitelka školy.

Jednalo se o výměnu rozvodů v kuchyňkách včetně podlah a obkladů a pořízení nových kuchyňských linek. Dále bylo provedeno malování celého objektu, výměna několika vnitřních dveří, obnova světel ve všech třídách, chodbách i kabinetech. Ve třídách bylo vyměněno lino a pořízeny nové koberce.

Aktivní přístup zaměstnanců

„Cením si aktivního přístupu ředitelky Naděždy Železné a jejího kolektivu zaměstnanců. Náročné stěhování veškerého vybavení z pronajatého skladu a z pracovišť mateřských a základních škol, ve kterých byly děti z této mateřské školky po dobu rekonstrukce umístěny, proběhly i díky nim v pořádku a školka tak mohla být otevřena ve slíbeném termínu," dodal starosta Ivan Kůs.

Čtěte také: Žižkovská radnice i přes odpor místních zbourá školku v Bukové