Soudce Kaulfuse uznal vinným ze zpronevěry, úvěrového podvodu a zneužití úřední pravomoci. Soud jemu i dalším obviněným uložil podmínečný trest. Jiří Kaulfus odešel od soudu se třemi roky vězení s pětiletým podmíněným odkladem.

Starosta měl v době svého vedení obce připravit obecní pokladnu o většinu peněz. Hovořilo se o tom, že má velké dluhy díky svému podnikání v oblasti pořádání kulturních akcí.

Připomeňme, že svého času provozoval i dům kultury v Bezně nebo klub Império v Krnsku, kam dokázal přivézt řadu hvězd zvučných jmen včetně kapely Nazareth. Koncerty pořádal i na Valečově a v nájmu měl i proslulý mnichovohradišťský letní amfiteátr Vostrov.

Před soudem spolu s ním stanuli další tři obžalovaní. Exstarosta musí vrátit do obecní pokladny 1,4 milionu korun.

V současné době vede obec Milan Bláha, někdejší Kaulfusův spoluzastupitel, který jako jeden z prvních odhalil nesrovnalosti ve strenickém hospodaření a podal na starostu trestní oznámení.

Zklamání z výše trestu

„Z výše trestu jsme přinejmenším zklamaní, což musím na rovinu přiznat. Za to, v jakém stavu byly Strenice po zadržení pana Kaulfuse, je to opravdu směšná sazba," řekl Boleslavskému deníku Milan Bláha.

Vzhledem k tomu, že se obhájce a překvapivě ani státní zástupce neodvolali, rozsudek nabyl právní moci. Ve Strenicích jde ale život dál, a současnému vedení obce se podařilo situaci jakž takž stabilizovat.

„Prodali jsme obecní byty, a díky těmto penězům se nám podařilo zamáznout největší dluhy. Opravili jsme kulturní dům, na jehož rekonstrukci začal pan Kaulfus neoprávněně čerpat dotaci a zařízení už normálně funguje.

A věří, že se od obecní kasy vrátí oněch 1,5 milionu, které má Kaulfus podle soudu zaplatit. „Vzhledem k tomu, že v rozsudku stálo, že má zaplatit dle svých možností, peníze nejspíš nikdy neuvidíme," uzavírá současný starosta.