Ringelland představuje jedinečnou symbiózu zooparku s profesionální manéží. O víkendech Ringelovi předvádí unikátní vystoupení s velkými kočkami, po představení vám rádi odpoví na vaše otázky a provedou vás svým královstvím. A právě na závěr takového představení se uskuteční 13. června tygří křtiny.
Představení začne v 14 hodin. Asi ve 14.40 hodin pak přijdou do manéže „kmotři".

Kromě Petra Jandy to bude i starosta města Kutná Hora, Martin Starý a náměstek hejtmana Středočeského kraje pro oblast zemědělství a životního prostředí, Marek Semrád. S nimi se na návštěvníky přijdou podívat i tygřátka a malí chlupáčci konečně získají svá jména. 

Jejich výběr ale stále probíhá Návštěvníci a přátelé Ringellandu hlasují na facebookovém profilu parku. Pro holčičku se vybírá ze jmen Ola, Iša, Tiksi. Pro kluky je pak ve hře Ural, Altaj, Don, Kizi, Ruslan nebo Tabo.

Omezená kapacita

Malí chlupáči budou v Ringellandu k vidění pouze do konce září. Kdo se bude chtít zúčastnit přímo křtin, musí přijet už na začátek představení. Kapacita manéže je asi 200 míst a v průběhu představení a křtin bude omezený pohyb návštěvníků v areálu z důvodu pohybu zvířat.

Kdo nakonec nestihne první představení a křtiny, nemusí litovat. V případě velkého zájmu organizátoři přidají další představení se zvířaty. Na chlupaté rošťáky se pak zájemci mohou podívat v jejich výběhu, kde dovádí se svou mámou.

Hroch Davídek

Ringelland založila drezérská rodina Ringelových. Vedle největší chovné skupiny sibiřských tygrů ve střední Evropě, jejichž chovu se rodina Ringelů věnuje celá desetiletí, se zde setkáte i s třítunovým hrochem Davídkem, který si zahrál ve filmu „Dva lidi v zoo".

Ten návštěvníkům rád ukáže své obrovské zuby, zatímco ho budou krmit jeho oblíbenými pochoutkami: mrkví, melounem či jablky. Kromě „velkých koček" a hrocha Davídka se mohou hlavně děti těšit na cvičené kozy, lamy, dikobrazy a morčátka.

Čtěte také: Ringelland se raduje z tygřích trojčat, začíná s výběrem jmen