U stolu na radnici se sešli zástupci Stavusu (provozovatel ubytoven), státní i městské policie, hasičů, stavebního úřadu a hygieny, aby se poradili, jak zvládat situaci, kterou ještě před čtrnácti dny musela policie řešit razií.

„Jednotliví zástupci nevidí tu situaci až tak dramaticky, jak se o ní psalo. Zaznívaly připomínky na hluk a hygienu. V tomto směru ale došlo, jak se vyjádřil zástupce Stavusu, k určitým krokům," shrnul starosta Pavel Pikrt.

Radní se nyní spíš snaží uklidnit veřejné mínění. „Všechno to rozpoutal ten můj rozhovor ve Fonce. Média špatně interpretují to, co jsem tam řekl. Já jsem nikoho nestrašil a neříkal, že je tady ghetto. Já jsem jenom upozorňoval na nebezpečí, že pokud to takto bude pokračovat, ghetto může vzniknout," vyjádřil svůj postoj místostarosta Václav Černý.

Dodal, že schůzka byla přehlídkou alibismu jak ze strany stavebního úřadu, tak hygieny. „Policie se vyjádřila, že tam nejezdí, nezaznamenala žádnou kriminální činnost. „Je to parketa pro naší městskou policii, aby kolem budov udržovala pořádek," namítl Černý.

Podle vedení města zklidnila situaci v ubytovnách výměna domovnice a četnější hlídky městské policie. Město Příbram má v plánu také žádat o posílení terénních pracovníků, kteří by se touto problematikou zabývali cestou domlouvání a vysvětlování.