Ke gratulantům se přidali také starosta města Jakub Nekolný, místostarosta Pavel Janík a tajemník Aleš Kašpar.

„Paní Pickovou potěšil i dopis od pana ministra Koníčka, který jí společně s květinou předaly pracovnice správy sociálního zabezpečení. S přáním a květinou se připojila i naše paní doktorka Magdalena Blažková," popsala ředitelka Domova pro seniory Lucie Hovorková.

Atmosféru oslavy zpříjemnil Stanislav Musil svou hrou na harmoniku, Emilii Pickové hrál její oblíbené písničky. Na jednu z nich si dokonce zatančila valčík s rehabilitační pracovnicí Jaroslavou Krutskou, která pro oslavenkyni upekla krásný a výborný dort v podobě knihy.

„Svého jubilea se paní Picková dožívá v úžasné fyzické a psychické kondici. Je velmi čiperná a na své časté vycházky se vydává i do okolí domova. Je stále aktivní, zajímá se o vše, co se v našem domově děje, a účastní se většiny akcí, naposledy například oblíbené Dílničky s dětmi. Dodnes ráda čte, k údivu všech, dokonce bez brýlí," popisuje ředitelka českobrodského Domova pro seniory.

Neměla lehké dětství a brzy odešla do služby do Prahy

Emilie Picková pochází z Březové u Příbrami a byla prostřední ze čtyř sourozenců. Neměla lehké dětství a brzy odešla do služby do Prahy. Tam se seznámila se svým manželem, se kterým se přestěhovala do Českého Brodu, kde jeho rodina provozovala mnoho let zahradnictví. Ve svém volném čase se ráda věnovala různým ručním pracím nebo třeba chodila na houby.

V Českém Brodě prožila celý svůj další život a s manželem vychovala dvě dcery. Má také čtyři vnoučata a stejný počet pravnoučat. Krásných stých narozenin se dožila 13. října. „Ještě jednou naší paní Pickové moc gratulujeme a přejeme jí, ať jí život stále baví!" zakončila Lucie Hovorková.