Podle mluvčí středočeských záchranářů Petry Effenbergerové dvě z dětí při nehodě utrpěly tržné rány na hlavách. V době, kdy je sanitky převážely do nemocnice v pražském Motole, byly obě děti při vědomí. „Lékař měl podezření, že by mohly mít i otřes mozku," doplnila Petra Effenbergerová.

Děti podle mluvčí středočeských záchranářů doprovodila do nemocnice matka, která vyvázla jen s drobnými oděrkami. Třetí dítě zraněno nebylo.

Nešlo o mimořádnou událost na trati

Policejní mluvčí Markéta Johnová uvedla, že policejní vyšetřování zahrnuje i prověření světlené signalizace u železničního přejezdu bez závor. „Zjistíme, zda byla v době nehody v provozu," vysvětlila Markéta Johnová.

Drážní inspekce podle jejího mluvčího Martina Drápala nehodu vyšetřovat nebude, neboť kolej, kde k ní došlo, byla vyloučená. „Podle zákona tak nešlo o mimořádnou událost na trati," připomněl Martin Drápal.

Na železniční trati mezi Mšenem a Mělníkem je už třináct měsíců výluka. Koleje byly v havarijním stavu, a tak tam musel být provoz loni na podzim zastaven. V současné době se oprava za asi tři sta čtyřicet milionů korun chýlí k závěru, vlaky by se tam měly vrátit na začátku letošního prosince.