V kategorii webové magazíny na druhém místě skončil strakonický Grafoman a na třetím ostravské Glossarium, které je podobně jako GymTV zároveň také školní televizí. Jeho zástupci se dokonce v říjnu zúčastnili projektu Jak se dělá televize na příbramském gymnáziu.

Do soutěže se každoročně přihlašují tištěná i webová periodika základních a středních škol a každý stupeň a typ má svoji kategorii. Do finále kategorie Webový magazín – střední školy postoupilo celkem jedenáct finalistů. Ti vzešli z krajských kol, která se konala na jaře. Soutěž pořádají Asociace středoškolských klubů České republiky a Národní institut dětí a mládeže, mediálním partnerem je Deník.cz.

Více rozhovorů

„Porota, myslím, ocenila přehlednost webu, jeho propojení se školním televizním zpravodajstvím a sociálními sítěmi a četnost příspěvků," okomentoval umístění vedoucí GymTV Josef Fryš. Web školní televize prošel loni redesignem a redaktoři zařadili více rozhovorů, třeba s pedagogy.

Svůj web má školní televize Gymnázia Příbram od roku 2006, sama přitom funguje od roku 2005. Stránky se zaměřují výhradně na dění ve škole a redaktoři na nich publikují i třicet příspěvků měsíčně.

Čtěte také: Školník z mladoboleslavského gymnázia opět uspěl v celostátní konkurenci