Firma koupila zříceninu s pozemkem od soukromého majitele už v minulém roce s cílem postavit na jejím místě domov seniorů. Od té doby se snažila dosáhnout dohody o koupi další části pozemku, který patřil městu a kde by se mělo nacházet například parkoviště nebo zahrádky pro seniory.

„Za pozemek nám společnost zaplatí osm set korun za metr čtvereční s tím, že pokud do pěti let dokončí stavbu, tři sta korun za metr čtvereční jim město vrátí," vysvětlil Ctirad Mikeš a připomněl, půjde o jistinu, která nebude úročena. Podle starosty bývala tržní cena prodaného pozemku před časem osm set korun za metr čtvereční, teď je prý asi pět set korun.

Peníze složené firmou mají dát městu jistotu, že na místě skutečně vznikne do pěti let domov pro seniory. Podmínka vycházela z návrhů zastupitelů. Některé z nich byly dokonce výrazně přísnější, například mělo jít o složení až trojnásobku tržní ceny. Pak by ale pravděpodobně trosky u křižovatky na jednom z hlavních tahů městem zůstaly navěky.

„Dospěli jsme konečně k řešení ostudy města, kterým rozestavěná nemovitost i pozemek přes dvacet let byly," poznamenal Ctirad Mikeš a doplnil: „Centrum seniorů je rozumným nápadem, soukromé zařízení může doplnit služby města."

Ruina u křižovatky Bezručovy a Klášterní ulice začala vyrůstat v akci Zet v polovině osmdesátých let minulého století. Stavba však nebyla dokončena a město ji v polovině devadesátých let prodalo. O dalších deset let později stavba dále chátrala a opět změnila majitele. Ke čtvrtému prodeji lužecké firmě došlo loni na jaře.