Příbram na projektu spolupracuje se společností eCentre. Vedení radnice v týdnu navštívil zástupce této společnosti Jakub Šafránek s informacemi o prvních výsledcích srpnové e-aukce.

„Co se týče příbramských domácností, tak by měly dosahovat průměrných úspor 36,9 procenta finančních prostředků za silovou elektřinu, u zemního plynu se počítá s úsporou 34,30 procenta. U podnikatelů se jedná o úsporu 48,69 procenta za elektřinu a 30,45 procenta výdajů za zemní plyn. V obou případech se jedná o úsporu za období dvou let," řekl mimo jiné zástupce.

„První čísla, která nám byla prezentována, hovoří podle mého názoru zcela jasně a jsem velice potěšen, že celý projekt povede k poměrně vysokým úsporám jak pro domácnosti, tak pro podnikatele v Příbrami," reagoval starosta Pavel Pikrt s tím, že přesné výsledky prvního kola radnice oznámí ke konci týdne.

Zástupce firmy Šafránek hodnotí příbramskou e-aukci jako nad očekávání úspěšnou a velice si pochvaluje přístup radnice. Chválou nešetřil ani na adresu Věry Černé z Městské realitní kanceláře, kde se e-aukce konala. Přihlásilo se přes dvě stovky lidí.

Mnozí z nich ale zřejmě dopředu pořádně netušili, co podepisují. Od smluv totiž údajně nejde bez vysokých sankcí odstoupit. Společnosti na elektronické aukce se s podrobnými podmínkami smluv zatím na svých webech příliš nesvěřují.