„Byl jsem vypovídat na policii. Komisař to poté vše sepsal, zaprotokoloval," informoval Zdeněk Renc. Ten se zároveň podivil, proč ho vlastně radnice žaluje. „Nevím, čím bych se měl provinit. Jedná se o můj vlastní komentář a mohu si říkat, co chci. Navíc jsem ocitoval usnesení rady města," řekl Rakovnickému deníku Zdeněk Renc.

„Rozhodně se nikomu za nic omlouvat nebudu. Naopak. Myslím si, že je to mrhání penězi a s kritikou neustanu. A nejedná se pouze o cestu do Ruska," dodal. Právě služební cestu do ruského partnerského města Istra Zdeněk Renc kritizuje nejvíce. Podle něj není hostejné, zda-li se jedná o částku čtyřicet či osmdesát tisíc korun. 

„Přijde mi nesmyslné, aby se vydávaly takovéto peníze na to, že někdo jede někam na tři dny na dovolenou," tvrdí Renc. Slova o dovolené za osmdesát tisíc korun pro starostu města zvedla radní ze židle.

„Vy jste dokonce napsal, že starosta jede za osmdesát tisíc. To je absolutní lež a nesmysl. Dovolte mi, abych vás veřejně požádal, jako autora toho blábolu, abyste si nastudoval příručku člena zastupitelstva, kterou obdrželi všichni zastupitelé zdarma při prvním zasedání," hněval se na posledním zasedání rakovnického zastupitelstva starosta města Zdeněk Nejdl (ODS).

„Je neskutečné, jak dokážete obelhávat občany. Korunujete vlastní absolutní neznalostí jakýchkoliv rozpočtových pravidel a neumíte ani pořádně počítat. Co vše říkáte, je lež. Pište si vaše názory, ale vy stále řešíte vaše osobní věci. Silně jste se spletl, nevím, proč si informace neověříte," doplnil.

V klidu rozhodně nebyli ani další členové rady města. „Rada města schválila rozpočtové opatření ve výši čtyřicet tisíc korun," oponoval radní a zastupitel Miroslav Koloc (ODS) na zasedání zastupitelů, odkázal na usnesení rady města.

„Pan Zdeněk Renc ve svém vydání stranického tisku vědomě či nevědomě lže občanům a uvádí nepravdivé informace. Ukazuje se, že pan Renc špatně čte, počítá a nemyslí. První dvě věci se dají nahradit kvalitními brýlemi, ta poslední už asi ničím," uvedl Koloc.

„Zase jsem se hezky zasmál. díky vašemu projevu. Jestli někdo neumí dobře číst a také vidět, pak jste to vy, pane Koloc a ne já. Protože to, co jsem napsal, jsem si vytáhl z toho, co jste mi přeposlali z rady města," hájil se Zdeněk Renc.

V kuolárech se již nyní objevují informace, že se toto téma bude znovu hojně diskutované na dalším zasedání předních představitelů města. To se koná už v září.